Kinezioteipavimo metodas sukurtas remiantis žmogaus anatomijos, biomechanikos ir kineziologijos žiniomis. Kinezioteipai, pagaminti iš 100 proc. medvilnės, tvirtai prisitvirtina, tačiau leidžia odai kvėpuoti, yra atsparūs vandeniui ir gali būti naudojami 24 valandas per parą iki 5 dienų, net ir užsiimant aktyvia sportine veikla. Atsižvelgiant į pažeidimą ir norimą poveikį, teipuojamos šios kūno dalys: riešas, plaštaka, alkūnė, pečiai, kaklas, nugara, koja, pėda, pilvas.

Priklausomai nuo kineziologinio teipo užklijavimo krypties, įtempimo stiprumo ir t.t. skirsis ir poveikis organizmui.

Sumažina skausmą

Nors su juosta nenaudojami jokie vaistai ir joje nėra jokių papildomų pridėtinių aktyviųjų medžiagų, kineziologinė juosta gali veiksmingai šalinti ūmius bei lėtinius skausmus. Jos elastingumas šiek tiek pakelia odą, todėl audiniuose iš karto sumažėja slėgis. Juosta, stimuliuodama skaudamą vietą, blokuoja skausmo signalus, kurie patenka į smegenis. Tai ypač veiksminga esant „šviežioms“ traumoms, kai skausmo intensyvumas yra neproporcingas traumos sunkumui.

Sumažina patinimą ir uždegimą

Užklijuota juosta sumažina slėgį limfodrenažo kanaluose, padidina skysčių ir kitų medžiagų, besirenkančių sužeistame plote, pašalinimą, todėl mažėja uždegiminis procesas, patinimas. Kinezioteipavimas efektyviai taikomas ne tik sportinių traumų gydymui, bet ir pooperaciniam gijimui.

Pagreitina mėlynių ir kraujosruvų gijimą

Kinezioteipavimas padeda pašalinti po oda po sumušimų susikaupusį kraują. Užklijuota juosta sukuria „pakėlimo efektą“, kurio metu sumažinamas poodinis spaudimas, leidžiama kraujui ir limfai geriau nutekėti iš pažeistos vietos, todėl mažėja sumušimo patinimas, greitėja gijimas, sumažėja skausmas.

Sustiprina raumenis, padidina silpnų raumenų tonusą

Kinezioteipavimas ne tik padeda palaikyti raumenis, bet taip pat gali pagerinti raumenų aktyvavimą, leidžia greičiau gyti po traumos ar operacijos bei atlikti reabilitacijai skirtus pratimus. Juostos leidžia iš karto pagerinti laikyseną bei mobilumą. Kineziologiniai pleistrai naudojami ne tik sustiprinti raumenis po traumų, bet ir pritaikomi besilaukiančioms moterims. Kinezioteipavimas sustiprina pilvo raumenis, padeda nugarai lengviau išlaikyti didėjantį svorį, sumažina nugaros skausmus.

Greitesnis pernelyg apkrautų raumenų atstatymas

Nuovargis, pernelyg apkrauti raumenys pradeda kaupti šalutinius produktus (pvz., pieno rūgštį), dėl kurių atsiranda skausmas, apribojantis galimybes toliau sportuoti. Tam tikruose kūno plotuose klijuojama juosta padeda greičiau pasišalinti šalutiniams produktams, leidžia raumenims greičiau atsigauti.

Neapribodama judesių spektro stabilizuoja sužalotus raumenis ir sąnarius

Juostos elastingumas bei įvairūs taikymo būdai leidžia stabilizuoti sužalotus raumenis, sąnarius ir tuo pačiu metu neapriboti jų judesių. Sportinis raumenų teipavimas naudojamas ir kaip prevencinė priemonė sporto traumų profilaktikai, ir traumų reabilitacijai.